2017 Class 2A  Illinois Coaches Association All-State Teams

1st Team    
       
Name: Year: Pos: School:
Taylor Johnson

12

C Beecher
Addison Bryant

12

P Gillespie
Molly Cann

11

IF Herscher
Calla Wickenhauser

12

IF Maroa Forsyth
Lauren Rice

12

P Morrison
Eryn Gould

12

C Mt. Carmel
Mackenzie McFerron

11

IF Nashville
Mariah Clark

11

P Pinckneyville
Kenna Wilkey

12

P Reed Custer
Taylor Bushman

11

OF Seneca
Spencer Stranguard

12

P Sherrard
Bailey Dowling

9

IF SJO
Andrea Coursey

12

IF SJO
Payton Sturdy

12

P Tri City
Morgan Day

12

P Tuscola
Hannah Garascia

12

IF Waltonville SV
Danielle Dennis

11

IF Williamsville
Payton Long

11

P Williamsville
       
2nd Team    
       
Name: Year: Pos: School:
Sarah Lindsay

12

IF Athens
Izzy Vetter

11

P BCC
Jessica Lee

12

IF Beecher
Baleigh Koester

12

P Carterville
Maddie McCunn

11

IF Eureka
Quincy Boschulte

11

P Eureka
Alli Sprague

12

P Farmington
Sydney Cammon

11

P Flora
Mackenzie Casarda

11

C Gillespie
McKenzie Sullivan

12

OF Harrisburg
Morgan Scivally

10

P Herscher
Gabby Schultz

11

IF Herscher
Josie Lytton

11

C IC Catholic
Emma Melton

12

IF Morrison
Brooke Stralow

12

IF Morrison
Emme Olson

11

IF Olympia
Aleah Wright

11

IF Oregon
Ann Smolenski

12

IF Orion
Josie Gleason

11

C Pinckneyville
Olivia Carter

12

P Pleasant Plains
Carly Wilson

12

C Quincy Notre Dame
Amelia Thomas

10

IF Rockridge
Jenna Swanson

12

C Rockridge
Lyda Robinson

11

IF Seneca
Madeline Holland

12

OF Shelbyville
Kenzie Pence

11

OF SJO
Lakyn Waldschmidt

12

P Sterling Newman
Madison Craft

10

IF Sterling Newman
Aubrey Hunt

11

IF Tri City
Gretchen Witter

12

P Waltonville SV
       
3rd Team
Name: Year: Pos: School:
Makenzie Carter

12

P Anna Jonesboro
Kaylee Stenger

10

C BCC
Harley Schade

10

IF BCC
Mallorie Segabiano

12

IF BCC
Hillary McGill

10

OF Beardstown
Ally Gischer

12

IF Benton
Grace Lafollett

11

OF Brimfield
Montana Ledbetter

10

P Brimfield
Hannah Hoffman

12

IF Carlyle
Kaelyn Johnson

12

IF Carlyle
Brooklyn Smith

10

C Carlyle
Megan Barrett

12

IF Carterville
Montana Taylor

11

C Carterville
Mackenzie Jackson

12

P DuQuion
Grace Haney

11

IF DuQuion
Ashley Davis

12

C Erie Prophetstown
Erica Thulen

9

IF Erie Prophetstown
Tessa Leman

11

C Eureka
Bailey Gourley

12

IF Eureka
Skylar Freeman

11

IF Flora
Kasey Jennings

11

C Flora
Faith Kennedy

12

C Fulton
Hayley Hardin

12

1B Georgetown/RFC
Rylee Jarman

10

IF Gillespie
Rylee Sarti

11

IF Gillespie
Nancy Fritzschke

10

IF Greenville
Jaidyn Ackerman

10

OF Greenville
Chloe Jefferson

10

C Herscher
Taylor Crompton

9

IF Johnson City
Leana Wininger

11

IF Johnson City
Lauren Kavanagh

10

P Knoxville
Anna Palicka

12

P Lisle
Kate Beckemeyer

11

P Maroa Forsyth
Allison Trettin

12

IF Midwest Central
Sydney Duncan

12

P Midwest Central
Brianna Turner

12

IF Midwest Central
Emma Marshall

12

IF Monmouth United
Emma Sitzmore

12

IF Morrison
Karly Stankowski

11

C Nashville
Sophie Heck

10

OF Nashville
Kylee Schnirring

12

IF New Berlin
Kendra Peifer

12

IF Olympia
Hailey Frutiger

11

C Orion
Daisy Dudek

11

IF Pinckneyville
Peyton Oden

12

OF Quincy Notre Dame
Kimbie Mendenhall

12

P Robinson
Hannah Nelsen

12

OF Rockridge
Kelsey Garrett

12

IF Rockridge
Kylie Winsor

10

IF Seneca
Courtney Behn

12

IF Sherrard
Karsen Elgar

11

C Sherrard
Hannah Dukeman

9

C SJO
Tori Witruk

12

P SJO
Rena Barrosa

12

P SV Hall
Katie Jarrett

12

C Tri City
Natalie Bates

10

OF Tuscola
Isabelle Shelmadine

11

IF Tuscola
Taylor Witges

10

IF Waltonville SV
Olivia Massie

12

IF Waltonville SV
Madison Bauer

12

IF Watseka
Taylor Hotaling

12

P Watseka
Magan Harris

10

IF Watseka
Emma Walbert

11

OF Williamsville
Kaleigh Moser

11

IF Williamsville
Lori Kucharski

12

IF Wilmington