Spring 2017 Sectional Coaches of the Year

1A Bethany (Okaw Valley) Sectional         Strasburg (Stewardson-S.) [Coop]             Brittany Holsapple

1A Campbell Hill (Trico) Sectional              Goreville             Shanna Massey

1A Dakota Sectional        Lake Forest (Woodlands Academy)          Rosemary Briesch

1A Glasford (Illini Bluffs) Sectional             Princeville           Chad Gardner

1A Hardin (Calhoun) Sectional    Hardin (Calhoun)              Matt J Baalman

1A LeRoy Sectional          LeRoy    Doug Hageman

1A Marissa Sectional       Oblong                Galen Slover

1A Somonauk Sectional                 Ottawa (Marquette)       David Tkach

 

2A

2A           Byron Sectional                 Morrison              Tammy Deter

2A           Flora Sectional                   Tuscola                 Leonard Sementi

2A           Harrisburg Sectional        Waltonville [Coop]           John Kiselewski

2A           Knoxville Sectional           Taylor Ridge (Rockridge) John Nelson

2A           Lisle (Sr.) Sectional           Lisle (Sr.)                              Trent Schalk

2A           Maroa (M.-Forsyth) Sectional     St. Joseph (S.J.-Ogden) Randy Wolken

2A           Seneca Sectional               Beecher                               Kevin Hayhurst

2A           Williamsville Sectional    Williamsville                       Mindy Ashbaugh

 

3A

3A           Antioch Sectional             Grayslake (Central)          Jason Schaal

3A           Chatham (Glenwood) Sectional Mt. Zion               Greg Blakey

3A           Columbia Sectional          Herrin (H.S.)       Jim Kowzan

3A           LaGrange Park (Nazareth Academy) Sectional      Lemont (H.S.)     Chris Traina

3A           Lombard (Montini) Sectional       Wheaton (St. Francis)     Ralph Remus

3A           Metamora Sectional       East Peoria          Denee Menzione

3A           Oak Forest Sectional       Oak Forest          Katy Dammer

3A           Sterling (H.S.) Sectional Marengo              Dwain Nance

 

4A

4A           Bolingbrook Sectional     Geneva                Greg Dierks

4A           Darien (Hinsdale South) Sectional             Orland Park (Sandburg) James Fabianski

4A           Huntley Sectional             Barrington           Perry Peterson

4A           Minooka Sectional           Lockport (Twp.)                Marissa Chovanec

4A           Normal (Community West) Sectional       Edwardsville (H.S.)           Lori Blade

4A           Skokie (Niles North) Sectional     Oak Park (O.P.-River Forest)        Mel Kolbusz

4A           St. Charles (East) Sectional           St. Charles (East)               Jarod Gutesha

4A           Winnetka (New Trier) Sectional Arlington Heights (Hersey)           Molly Freeman